IC: driver; darlington,transistor array; SOP18; 0.5A; 50V; Ch: 8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TD62783AD
Tootja: TAEJIN TECHNOLOGY / HTC Korea
Tootja tootekood: TD62783AD
Spetsifikatsioon tootele IC: driver; darlington,transistor array; SOP18; 0.5A; 50V; Ch: 8
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOP18 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 8 |
| Application | for inductive load |
| Output voltage | 50V |
| Input voltage | 15V |
| Kind of integrated circuit | darlington, transistor array |