Module; double series; 1.6kV; 92A; BG-PB20-1; Ufmax: 1.62V; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TD92N16KOFHPSA2
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: TD92N16KOFHPSA2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; double series; 1.6kV; 92A; BG-PB20-1; Ufmax: 1.62V; screw
| Case | BG-PB20-1 |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. load current | 160A |
| Gate current | 120mA |
| Max. forward impulse current | 2.05kA |
| Load current | 92A |
| Max. forward voltage | 1.62V |