Audio amplifier; Pout: 1W; Features: stereo; 1.8÷15VDC; 2; SO8; 32Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDA2822D
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TDA2822D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio amplifier; Pout: 1W; Features: stereo; 1.8÷15VDC; 2; SO8; 32Ω
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...15V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | stereo |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Impedance | 32Ω |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 1W |