Audio amplifier; Pout: 50W; Features: stereo; 5÷25VDC; 2; 8Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDA7265
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TDA7265
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio amplifier; Pout: 50W; Features: stereo; 5÷25VDC; 2; 8Ω
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 5...25V DC |
| Case | MULTIWATT11 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | stereo |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Impedance | 8Ω |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 50W |