Audio Power Amplifier, 30 W, AB, 2 Channel, ± 8V to ± 33V, Multiwatt, 11 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDA7265B
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TDA7265B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio Power Amplifier, 30 W, AB, 2 Channel, ± 8V to ± 33V, Multiwatt, 11 Pins
| Mounting | THT |
| Case | MULTIWATT11 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | stereo |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Impedance | 8Ω |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 35W |
| Max operating temperature | 85°C |