Audio amplifier; Pout: 100W; 10÷40VDC; 1; Amp.class: AB; 4Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDA7294V
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TDA7294V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio amplifier; Pout: 100W; 10÷40VDC; 1; Amp.class: AB; 4Ω
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 10...40V DC |
| Case | MULTIWATT15 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Impedance | 4Ω |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 100W |