Audio amplifier; Pout: 90W; 24VDC; 4; Amp.class: AB; FLEXIWATT25; 4Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDA7388
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TDA7388
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio amplifier; Pout: 90W; 24VDC; 4; Amp.class: AB; FLEXIWATT25; 4Ω
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 8...18V DC |
| Case | FLEXIWATT25 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Impedance | 4Ω |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 90W |