Audio Power Amplifier, 25 W, AB, 4 Channel, 8V to 18V, Flexiwatt, 25 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDA7561
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TDA7561
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio Power Amplifier, 25 W, AB, 4 Channel, 8V to 18V, Flexiwatt, 25 Pins
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 8...18V DC |
| Case | FLEXIWATT25 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | stereo |
| Number of channels | 4 |
| Interface | I2C |
| Impedance | 2Ω |
| Frequency | 400kHz |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 60W |
| Max operating temperature | 150°C |