Audio Power Amplifier, 40 W, AB, 2 Channel, 8V to 18V, Flexiwatt, 27 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDA7575B
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TDA7575B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio Power Amplifier, 40 W, AB, 2 Channel, 8V to 18V, Flexiwatt, 27 Pins
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 8...18V DC |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Number of channels | 2 |
| Interface | I2C |
| Impedance | 2Ω |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 75W |
| Max operating temperature | 150°C |