IC: audio amplifier; Pout: 75W; I2C; MOSFET,rail-to-rail output
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDA7851F
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TDA7851F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: audio amplifier; Pout: 75W; I2C; MOSFET,rail-to-rail output
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 8...18V DC |
| Case | FLEXIWATT25 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | Internal MOSFET, rail-to-rail output |
| Number of channels | 4 |
| Interface | I2C |
| Impedance | 2Ω |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 75W |