Audio amplifier; Pout: 420W; 12.5÷42.5VDC; 2; Amp.class: D; DBS23P
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDA8954J/N1.112
Tootja: NXP
Tootja tootekood: TDA8954J/N1.112
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio amplifier; Pout: 420W; 12.5÷42.5VDC; 2; Amp.class: D; DBS23P
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 12.5...42.5V DC |
| Case | DBS23P |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | mono full-bridge: Bridge Tied Load (BTL), Stereo half-bridge: Single-Ended (SE) |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Impedance | 4Ω |
| Amplifier class | D |
| Output power | 420W |