Display: LED; 7-segment; 10mm; 0.39"; No.char: 4; red; 4÷6mcd; 2÷2.4V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDCR1060M
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: TDCR1060M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LED; 7-segment; 10mm; 0.39"; No.char: 4; red; 4÷6mcd; 2÷2.4V
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2...2.4V |
| Colour | red |
| Operating current | 20mA |
| Dimensions | 40.2x12.8x7mm |
| Common electrode | cathode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 4 |
| Luminosity | 4...6mcd |
| Type of display | LED |
| Digit height | 10mm |
| Wavelength | 6...1nm |
| Digit height " | 0.39" |