IC: power switch; high-/low-side; Channels: 2; SMD; DFN8; 6÷48V
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
TDE1708DFT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TDE1708DFT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch; high-/low-side; Channels: 2; SMD; DFN8; 6÷48V
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 6...48V |
| Case | DFN8 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Kind of integrated circuit | high-/low-side, LED driver |