Power Load Distribution Switch, High Side, 8 V to 45 V Supply, 480 mA, 1.5 ohm, SOIC-14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDE1747FPT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TDE1747FPT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch, High Side, 8 V to 45 V Supply, 480 mA, 1.5 ohm, SOIC-14
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Kind of integrated circuit | relay controller |
| Max operating temperature | 85°C |