Converter: DC/DC; 3W; Uin: 9÷18V; Uout: 15VDC; Iout: 200mA; DIP8; 4.5g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDR 3-1213
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TDR 3-1213
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 3W; Uin: 9÷18V; Uout: 15VDC; Iout: 200mA; DIP8; 4.5g
| Output current | 200mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | short circuit protection |
| Series | TDR 3 |
| Body dimensions | 18.9x12.8x8.7mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 100kHz |