Display: LED; 7-segment; 10mm; 0.39"; No.char: 1; orange-red; 2÷3V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDSO3160
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: TDSO3160
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LED; 7-segment; 10mm; 0.39"; No.char: 1; orange-red; 2÷3V
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2...3V |
| Colour | orange-red |
| Operating current | 20mA |
| Dimensions | 9.45x12.6x7mm |
| Common electrode | cathode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 1 |
| Luminosity | 0.45...4.5mcd |
| Type of display | LED |
| Digit height | 10mm |
| Digit height " | 0.39" |