Display: LED; 7-segment; 13mm; 0.51"; No.char: 1; red; 0.28÷3.6mcd
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDSR1350
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: TDSR1350
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LED; 7-segment; 13mm; 0.51"; No.char: 1; red; 0.28÷3.6mcd
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 1.8...2.4V |
| Colour | red |
| Operating current | 1mA |
| Dimensions | 12.25x17.5x7mm |
| Common electrode | anode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 1 |
| Luminosity | 0.28...3.6mcd |
| Type of display | LED |
| Digit height | 13mm |
| Wavelength | 640nm |
| Digit height " | 0.51" |