Diode: Zener
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TDZ7V5J,115-1
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: TDZ7V5J,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323F |
| Tolerance | ±2% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Power dissipation | 500mW |
| Type of diode | Zener |
| Zener voltage | 7.5V |