IC: PMIC; AC/DC switcher,PWM controller; -0.7÷0.7A; 21÷53kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEA1721AT/N1,118-1
Tootja: NXP
Tootja tootekood: TEA1721AT/N1,118
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; AC/DC switcher,PWM controller; -0.7÷0.7A; 21÷53kHz
| Mounting | SMD |
| Case | SO7 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Power | 5W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| Topology | flyback |
| Breakdown voltage | 700V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, PWM controller |