Module: Peltier; 2V; 8.5A; 15x15x3.7mm; 9.5W; Mat: Al2O3; 16AWG; 68°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-01708
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-01708
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 2V; 8.5A; 15x15x3.7mm; 9.5W; Mat: Al2O3; 16AWG; 68°C
| Resistance | 240mΩ |
| Max. operating current | 8.5A |
| Operating temperature | ≤ 138°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 15x15x3.7mm |
| Max. operating voltage | 2V |
| Max. temperature difference | 68°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Max. heat pump capacity | 9.5W |
| Cable length | 150mm |