Module: Peltier; 3.75V; 8.5A; 20x20x3.5mm; 17.6W; Mat: Al2O3; 16AWG
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-03108
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-03108
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 3.75V; 8.5A; 20x20x3.5mm; 17.6W; Mat: Al2O3; 16AWG
| Resistance | 360mΩ |
| Max. operating current | 8.5A |
| Operating temperature | ≤ 90°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 20x20x3.5mm |
| Max. operating voltage | 3.75V |
| Max. temperature difference | 68°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Max. heat pump capacity | 17.6W |
| Cable length | 150mm |