Module: Peltier; 5.9V; 8A; 25x25x3.5mm; 30W; Mat: Al2O3; 20AWG; 66°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-04908
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-04908
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 5.9V; 8A; 25x25x3.5mm; 30W; Mat: Al2O3; 20AWG; 66°C
| Resistance | 550mΩ |
| Max. operating current | 8A |
| Operating temperature | ≤ 90°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 25x25x3.5mm |
| Max. operating voltage | 5.9V |
| Max. temperature difference | 66°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Max. heat pump capacity | 30W |
| Cable length | 151mm |