Module: Peltier; 7.6V; 8A; 40x20x3.9mm; 32W; Mat: Al2O3; 16AWG; 63°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-06308
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-06308
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 7.6V; 8A; 40x20x3.9mm; 32W; Mat: Al2O3; 16AWG; 63°C
| Resistance | 650mΩ |
| Max. operating current | 8A |
| Operating temperature | ≤ 138°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 40x20x3.9mm |
| Max. operating voltage | 7.6V |
| Max. temperature difference | 63°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Max. heat pump capacity | 32W |
| Cable length | 150mm |