Module: Peltier; 7.5V; 9.5A; 20x40x3.1mm; 55W; Mat: Al2O3; 16AWG
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-06312
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-06312
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 7.5V; 9.5A; 20x40x3.1mm; 55W; Mat: Al2O3; 16AWG
| Resistance | 450mΩ |
| Max. operating current | 9.5A |
| Operating temperature | ≤ 80°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 20x40x3.1mm |
| Max. operating voltage | 7.5V |
| Max. temperature difference | 63°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Max. heat pump capacity | 55W |
| Cable length | 150mm |