Module: Peltier; 8.5V; 3.3A; 30x30x4.7mm; 18W; Mat: Al2O3; 16AWG
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-07103
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-07103
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 8.5V; 3.3A; 30x30x4.7mm; 18W; Mat: Al2O3; 16AWG
| Resistance | 1.94Ω |
| Max. operating current | 3.3A |
| Operating temperature | ≤ 200°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 30x30x4.7mm |
| Max. operating voltage | 8.5V |
| Max. temperature difference | 68°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Max. heat pump capacity | 18W |
| Cable length | 150mm |