Module: Peltier; 8.5V; 8A; 30x30x3.5mm; 42.2W; Mat: Al2O3; 20AWG
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-07108
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-07108
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 8.5V; 8A; 30x30x3.5mm; 42.2W; Mat: Al2O3; 20AWG
| Resistance | 1.14Ω |
| Max. operating current | 8A |
| Operating temperature | ≤ 90°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 30x30x3.5mm |
| Max. operating voltage | 8.5V |
| Max. temperature difference | 66°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Max. heat pump capacity | 42.2W |
| Cable length | 200mm |