Module: Peltier; 15.4V; 3A; 40x40x4.7mm; 38W; Mat: Al2O3; 16AWG; 68°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-12703
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-12703
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 15.4V; 3A; 40x40x4.7mm; 38W; Mat: Al2O3; 16AWG; 68°C
| Resistance | 3.2Ω |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | ≤ 200°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 40x40x4.7mm |
| Max. operating voltage | 15.4V |
| Max. temperature difference | 68°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Max. heat pump capacity | 38W |
| Cable length | 150mm |