Module: Peltier; 15.4V; 4A; 40x40x4.7mm; 33.4W; Mat: Al2O3; 20AWG
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-12704
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-12704
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 15.4V; 4A; 40x40x4.7mm; 33.4W; Mat: Al2O3; 20AWG
| Resistance | 2.85Ω |
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | ≤ 80°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 40x40x4.7mm |
| Max. operating voltage | 15.4V |
| Max. temperature difference | 66°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Max. heat pump capacity | 33.4W |
| Cable length | 150mm |