Module: Peltier; 14.9V; 6.4A; 40x40x3.8mm; 53W; Mat: Al2O3; 16AWG
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-12706
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-12706
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 14.9V; 6.4A; 40x40x3.8mm; 53W; Mat: Al2O3; 16AWG
| Resistance | 1.98Ω |
| Max. operating current | 6.4A |
| Operating temperature | ≤ 138°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 40x40x3.8mm |
| Max. operating voltage | 14.9V |
| Max. temperature difference | 68°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Max. heat pump capacity | 53W |
| Cable length | 150mm |