Module: Peltier; 15.4V; 7.5A; 40x40x3.6mm; 75W; Mat: Al2O3; 16AWG
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-12707
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-12707
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 15.4V; 7.5A; 40x40x3.6mm; 75W; Mat: Al2O3; 16AWG
| Resistance | 1.4Ω |
| Max. operating current | 7.5A |
| Operating temperature | ≤ 200°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 40x40x3.6mm |
| Max. operating voltage | 15.4V |
| Max. temperature difference | 68°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Max. heat pump capacity | 75W |
| Cable length | 150mm |