Module: Peltier; 15.4V; 15A; 50x50x3.8mm; 136W; Mat: Al2O3; 16AWG
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-12715
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-12715
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 15.4V; 15A; 50x50x3.8mm; 136W; Mat: Al2O3; 16AWG
| Resistance | 750mΩ |
| Max. operating current | 15A |
| Operating temperature | ≤ 90°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 50x50x3.8mm |
| Max. operating voltage | 15.4V |
| Max. temperature difference | 68°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Max. heat pump capacity | 136W |
| Cable length | 150mm |