Module: Peltier; 15.6V; 30.5A; 62x62x3.9mm; 350W; Mat: Al2O3; 16AWG
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEC1-12730
Tootja: STONECOLD
Tootja tootekood: TEC1-12730
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Peltier; 15.6V; 30.5A; 62x62x3.9mm; 350W; Mat: Al2O3; 16AWG
| Resistance | 270mΩ |
| Max. operating current | 30.5A |
| Operating temperature | ≤ 138°C |
| Material | Al₂O₃ |
| Contact material | BiSn |
| Body dimensions | 62x62x3.9mm |
| Max. operating voltage | 15.6V |
| Max. temperature difference | 68°C |
| Wire insulation material | teflon |
| Cable length | 150mm |