Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷36V; Uout: 5.1VDC; Iout: 2940mA; DIP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEL 15-2411N
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEL 15-2411N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷36V; Uout: 5.1VDC; Iout: 2940mA; DIP16
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Protection | short circuit protection |
| Output voltage | 5.1V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Efficiency | 86% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 480kHz |