Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -15VDC; DIP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEL 15-2422N-HS
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEL 15-2422N-HS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -15VDC; DIP16
| Output current | 625mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | short circuit protection |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Efficiency | 87% |
| Output current 2 | 500mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 480kHz |