Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 1250mA; DIP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEL 15-4812WIN-HS
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEL 15-4812WIN-HS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 1250mA; DIP16
| Output current | 1.25A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Protection | short circuit protection |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Efficiency | 87% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 480kHz |