Module: WiFi; 3.3VDC; UART; MT7681; 32x24mm; 2.4÷2.48GHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEL0107
Tootja: DFROBOT
Tootja tootekood: TEL0107
Spetsifikatsioon tootele Module: WiFi; 3.3VDC; UART; MT7681; 32x24mm; 2.4÷2.48GHz
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Interface | UART |
| Dimensions | 32x24mm |
| Frequency | 2.4...2.48GHz |
| Ciphering | AES, TKIP, WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Type of communications module | WiFi |
| Communictions protocol | IEEE 802.11b/g/n |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Operating modes | AP, Station (Client) |
| Integrated circuit | MT7681 |