Converter: DC/DC; 2W; Uin:4.5÷9V; Uout:12VDC; Iout:165mA; DIP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEL2-0512
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 2W; Uin:4.5÷9V; Uout:12VDC; Iout:165mA; DIP16
| Output current | 165mA |
| Case | DIP16 |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...75°C |
| Protection | short-circuit |
| Series | TEL2 |
| Body dimensions | 23.8x13.7x7.62mm |
| Weight | 5.1g |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 4.5...9V |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Efficiency | 75% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 300kHz |