PIN photodiode; 940nm; 870-950nm; 30°; Mounting: SMD; Lens: black
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEMD1020
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: TEMD1020
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PIN photodiode; 940nm; 870-950nm; 30°; Mounting: SMD; Lens: black
| Mounting | SMD |
| Case | Gull wing |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Dimensions | 2.5x2x2.7mm |
| Viewing angle | 30° |
| Type of photodetector | PIN photodiode |
| Wavelength of peak sensitivity | 940nm |
| LED lens | black |
| Front | convex |
| LED diameter | 1.9mm |