Timer; 2s÷20h; relay; 24÷240VAC; 24÷75VDC; for DIN rail mounting
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEMSA
Tootja: ELCO SRL
Tootja tootekood: TEMSA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 2s÷20h; relay; 24÷240VAC; 24÷75VDC; for DIN rail mounting
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24...75V DC, 24...240V AC |
| Max. operating current | 8A |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Kind of output | relay |
| Indication | LED |
| Electrical connection | screw terminals |