Converter: DC/DC; 10W; Uin: 36÷160V; Uinsul: 3000V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEN 10-11010WIRH
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 10-11010WIRH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 10W; Uin: 36÷160V; Uinsul: 3000V
| Output current | 2.5A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overvoltage, overheating, short circuit protection, voltage drop |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 83% |
| Number of outputs | 1 |
| Conform to the norm | EN 50155 |
| Switching frequency | 300kHz |