Converter: DC/DC; 20W; Uin: 36÷160V; Uinsul: 3000V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEN 20-11022WIRH
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 20-11022WIRH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 20W; Uin: 36÷160V; Uinsul: 3000V
| Output current | 833mA |
| Mounting | THT |
| Case | 1,6"x1" |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overvoltage, overheating, short circuit protection, voltage drop |
| Body dimensions | 40.6x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 89% |
| Output current 2 | 833mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Conform to the norm | EN 50155 |
| Switching frequency | 270kHz |