Converter: DC/DC; 20W; Uin: 18÷75V; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; 2"x1,6"
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEN 20-4821WI
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 20-4821WI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 20W; Uin: 18÷75V; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; 2"x1,6"
| Output current | 2A |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | TEN 20WI |
| Body dimensions | 50.8x40.6x10.2mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 79% |
| Output current 2 | 2A |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 300kHz |