Converter: DC/DC; 25W; Uin: 9÷18V; 15VDC; Iout: 2000mA; 2"x1,6"; 48g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEN 25-1213
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 25-1213
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 25W; Uin: 9÷18V; 15VDC; Iout: 2000mA; 2"x1,6"; 48g
| Output current | 2A |
| Mounting | THT |
| Power | 25W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 50.8x40.6x9.5mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 330kHz |