Converter: DC/DC; 3W; Uin: 36÷160V; Iout: 125mA; Efficiency: 84%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEN 3-11022WIRH
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 3-11022WIRH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 3W; Uin: 36÷160V; Iout: 125mA; Efficiency: 84%
| Output current | 125mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...95°C |
| Protection | anti-overvoltage, overheating, short circuit protection, voltage drop |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 84% |
| Output current 2 | -125mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Conform to the norm | EN 50155 |
| Switching frequency | 240kHz |