Converter: DC/DC; 40W; Uin: 36÷75V; 12VDC; Iout: 3330mA; 2"x1"; 30g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEN 40-4812N
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 40-4812N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 40W; Uin: 36÷75V; 12VDC; Iout: 3330mA; 2"x1"; 30g
| Output current | 3.33A |
| Mounting | THT |
| Power | 40W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | TEN 40N |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 92% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 320kHz |