Converter: DC/DC; 40W; Uin: 43÷160V; 12VDC; Iout: 3333mA; 2"x1"; 32g
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
TEN 40-7212WIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 40-7212WIR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 40W; Uin: 43÷160V; 12VDC; Iout: 3333mA; 2"x1"; 32g
| Output current | 3.333A |
| Mounting | THT |
| Power | 40W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | TEN 40WIR |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Conform to the norm | EN 50155 |
| Switching frequency | 250kHz |