Converter: DC/DC; 50W; Uin: 9÷36V; 24VDC; Iout: 2080mA; 2"x1"; 34g
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
TEN 50-2415WI
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 50-2415WI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 50W; Uin: 9÷36V; 24VDC; Iout: 2080mA; 2"x1"; 34g
| Output current | 2.08A |
| Mounting | THT |
| Power | 50W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Protection | overheating, short circuit protection |
| Series | TEN 50WI |
| Body dimensions | 50.8x25.4x11mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 91% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 285kHz |