Converter: DC/DC; 6W; Uin: 36÷160V; Uinsul: 3000V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TEN 6-11021WIRH
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 6-11021WIRH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 6W; Uin: 36÷160V; Uinsul: 3000V
| Output current | 600mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 6W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overvoltage, overheating, short circuit protection, voltage drop |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 83% |
| Output current 2 | 600mA |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Conform to the norm | EN 50155 |
| Switching frequency | 300kHz |