Tootekood: TEP 150-7212UIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 150-7212UIR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 150W; Uin: 14÷160VDC; Uout: 12VDC; Iout: 12.5A
Output current 12.5A
Mounting PCB
Case Half Brick
Power 150W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 12V DC
Input voltage 14...160V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 93%
Number of outputs 1
Switching frequency 210kHz