Tootekood: TEP 150-7218UIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 150-7218UIR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 150W; Uin: 14÷160VDC; Uout: 48VDC; Iout: 3.2A; 113g
Output current 3.2A
Mounting PCB
Case Half Brick
Power 150W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 48V DC
Input voltage 14...160V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 93%
Number of outputs 1
Switching frequency 210kHz